WSJ: vol. 1

21. září 2011 v 23:45 | Toren |  Psané
Možná se divíte, co je to za podivný název. Rozhodl jsem se psát a především podělit se o dojmy z třech nejoblíbenějších mang časopisu Weekly Shonen Jump - One Piece, Bleach a Naruto. Prozatím zkušebně zkouším a pokud se bude líbit tak bych v tom určitě pokračoval. A rozhodně pište své názory a dojmy ať vím, jestli máme podobný názor nebo ne... jo a pozor - všechno je jeden velký SPOILER pro nečtenáře :).


Naruto 556:

Kapitola začala slibně, zdálo se, že si užijeme parádní bitvy s Gaarou. Ovšem nakonec není výsledek tak dobrý, jak jsem očekával. Především i proto, že boj bude pokračovat i v následující kapitole. Nevím proč, ale hrozně mi vadí, jak 90% armády neumí vůbec bojovat. Chvílu bojují jako jeden muž, poté se vrhnou střemlav na nepřátelské "zombie" bez ohledu na to, že na ně vůdcové křičí aby to nedělali. Rozhodně jsem si myslel, že jsou víc vytrénovaní a nebudou jen tupě házet kunai s výbušným lístkem. Ale to je problém celkové války a nejenom téhle kapitoly. Mizukage se mi zdá až příliš silnej. Něco podobnýho jako minulý Raikage. Zkrátka až moc naskillovanej a neuvěřitelnej. Je pěkný, že si Gaara uvědomil proti komu stojí a jak je silný, ale zdá se mi, že se zdaleka neukázal v tom pravém světle. Vždyť ty máš na víc! Co rozhodně musím pochválit tak kratičký příchod Onokiho, který měl parádní stránku s prostřeleným krkem. Voda a písek si zkrátka nerozumí. Tahle stránka/ zvrat byl na kapitole rozhodně to nejlepší. Křupnutí zad pak byl klasický vtípek, který pobavil. No... nic moc se ale neudálo a pro mnohé to mohla bejt nuda ... snad to bude příště lepší.
7/10

One Piece 640:

Jo, tohle byl lepší šálek čaje. Tenhle arc s rybákama je především dlouhej a už stačil hodněkrát nudit. Ovšem od chvíle, co se na scéně objevili konečně Slamáci to stojí za to. Především se v téhle kapitolce rozdělili poslední skupinky bojovníků a také spousta našich hrdinů odhalila další nové schopnosti. Ze začátku se předvedla Nami a její " Lion Rod " , poté však byla chycena ale hned zachráněna Brookem, který tuhle kapitolku parádně okořenil svýma zabijáckýma fórkama. Vtípek s kalhotkama zabere prostě vždy :D. K bojišti se dostal i obrněný Franky který si to v následujících kapitolách rozdá s Ikarosem. Ten vypadá rozhodně nabušeně tak snad ho náš robůtek brzy srazí k zemi. Brookův soupeř, který šmatral po nohách Nami, se jmenuje Zeo a vypadá taktéž velmi slibně. Jeho vzhled ale komentoval raději nebudu :D. No ale největší radost mi udělala dvojice Usopp a Chopper, kteří podobně bojovali i v Alabastě, což byla tehdy vynikající bitva. Usopp ukázal svůj nový útok a Chopper zase předvedl roháče, a oba útoky se zdaj docela fest silné, tak snad jim pomůžou v bitvě proti Darumovi a Dosunovi. Ke konci pak klasicki otevřený konec, který naznačuje, že to nebude jen tak jednoduché ale sami víme, že Luffy to nějak dá. No rozhodně zajímavá kapitolka, který ukázala dost a přitom tak rychle utekla. Příští týden má bohužel OP pauzu, takže se načekáme.
9/10

Bleach 465:

A nakonec Bleach, který je pro každého mnohdy utrpením ovšem mě baví pořád stejně. Dnešní kapitolka sice děj moc neposunula ale podobně jako v OP jsme viděli začátek bitvy jeden na jednoho. Rozhození proběhlo minule a teď si už jen můžeme vychutnávat boje. Ze začátku pekelně perlil Ikkaku, kterej teda krutě namakal svou paži, což mi hodně připomělo Tena z Dragon Ballu :D. No ale jinak dostal Ikkaku rozhodně nejzajímavějšího fullbringera, tak uvidíme, jak se to vymrví. No a zbytek kapitoly pak patřil Renjimu a "špinavým botám" :D. Souhlasím, že její schopnost je dost ujetá ale co se dá dělat. Renji... zdá se dost trénoval, což také zmiňuje a dost mě vrtá hlavou, co myslel tou větou, že 17 měsíců trénoval aby dokázal porazit Aizena? Utekl snad? nebo jde o něco jiného? Asi nejpravděpodobnější je možnost, že mangastream udělal špatný překlad a mělo to být něco ve smyslu toho, že takhle trénoval aby se dokázal Aizenovy vyrovnat v síle. Zřejmě narážel na minulost, kdy nebyl moc k užitku. Osobně doufám, protože útěk Aizena by byl dost ubohej. No, hodně se bojovalo ale zase to byl pěkný pohled a Renji zasadil docela zásadovou ránu, tak uvidíme, jestli to " špinavky" rozchodí.
7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Iky Iky | 22. září 2011 v 16:18 | Reagovat

Hm.... :D Zajímavý, rozhodně v tom pokračuj :-)
Budu to číst a máš pravdu v BLeachi, ale Rejni byl totálně kruťáckej! A v Narutovi je to taky hustý, ale máš pravdu :-)

2 StaineR StaineR | 29. září 2011 v 17:52 | Reagovat

kdyby Aizena jakýmkoliv způsobem vrátili tak by zabili anime, člověk je rád že se ho po 300 dílech konečně zbaví a kdyby toto udělali tak bych byl asi pěkně nakrknutý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama