Rozbor: Bleach - Opening 15 ( Harukaze)

17. října 2011 v 17:32 | Toren |  Rozbory
Měl jsem na pitvě nejnovější opening a ending One Piece, který jsem docela pochválil, poté jsem strhal nepodařený opening Naruta a lehce pochválil ending. Třetí na paškál si beru anime Bleach a jeho nový hudební výtvory... jak dopadl?
Hudba: Holky přezdívající se SCANDAL mě nezklamali. Pro Bleach vytvořili parádní, trochu až nostalgický song, který má sice trošku pomalejší začátek ale jakmile přijde refrén tak parádní. Upřímně, hrozně mi to připomělo začátky Bleachu, nemyslím openingy ale samotný děj Bleachu. Ani nevím, jak je to možné ale funguje to na mě podobně jako WE GO k One Piece. Jak jsem říkal, SCANDAL už pro Bleach něco udělali ( 10. opening ) ale tohle se jim prostě povedlo. Ano, mohlo to mít větší grády ale po Narutovi a mírném ale opravdu mírném zklamáním s One Piece musím říct, že Bleach na poli hudebním zvítězil. Hudba má energii, jistou dávku emocí a prostě to parádně šlape... do toho krásné ženské hlásky... fakt pěkný.
8,5/10

Animace: No, tady opět není co moc říct, ši rozebrat. Animace se totiž poslední dva roky téměř nezměnila, ale ono to ani moc nevadí. Aspoň se nijak výrazně nepropadla ( opět zdravím Shippuden :D ). V openingu je pár opravdu pěkných kreseb, které sou střídány se známou animací, která je v normální epizodě. Mám tím na mysli takové ty až skoro graffiťácké kresby postav, které se nehýbají, jen stojí v nějaké pozici. Do toho je hozen nějaký filter barev a pokud jste si všimli, Bleach v openingu hrozně rád využívá siluety, přebarvené postavy, spoustu znaků, sprejerských značek a ozářených zdí. Tady to nechybí a já nevím, ale prostě se mi to líbí. A po dalším a dalším zkouknutí je to hezčí a hezčí... opět musím říct - pěkný.
8/10

Výběr scén: Arc, kde se objeví Fullbringeři odhaluje velké věci a opening se pořádně rozjede bohužel až ve své druhé polovině, někdy kolem první minuty. Ze začátku pár radostných rodinných scének, několik přátel ukázaných ( velmi se mi zalíbil moment, kdy se Ichigova taška zastaví ve vzduchu, když ji nadhazuje :D) no a pak velmi cool představovačka uživatelů Fullbringu. To se povedlo stejně jako pozdější akční scénka, kde jsem měl opět pocit, že koukám na Bleach ve své nejlepší formě, tedy kolem arcu se záchrankou Rukii. No a pak se mi nejvíc zalíbil nápad, kdy se Ichigo blíží k divákovi a za ním se prolínají číslovky epizod, které animátoři využívali po celé ty roky, co se Bleach vysílal. Opravdu pěkný nápad. Takže, stačilo aby se opening ještě víc rozjel a byl o trochu akčnější a byl by mezi těmi nejlepšími. :) Alespoň u mě...
8,5/10

Celkový dojem: No, sami jste si z mého lpění mohli vdedukovat, že se mi opening zalíbil. Ano, parádně mi sednul, přesně něco takového jsem očekával a dostal. Přiznávám se, že mi do dokonalosti chybí víc šťávy, víc akce ale na to má Bleach jiné openingy... nicméně, parádní hudba, která přesně zapadá do každičké scénky, skvělý výběr scén a opravdu vydařená struktura dělá z nového openingu skvělý zážitek. Je mi jasný, že na to má každý svůj názor ale mě si tohle omotalo dokonale. Moc pěkné a z velké trojky zřejmě nejlepší opening...
8,5/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama