Rozbor: Naruto Shippuden - Opening 10 ( Newsong)

6. října 2011 v 17:39 | Toren |  Rozbory
Po delší době jsem docela dost rozhořčeň ale o tom víc už v rozboru tohohle velmi očekávaného openingu. Jak to dopadlo? PS - někdy v dalších dnech rozeberu i ending.

Hudba: No, tak to je jeden z mála průměrných aspektů tohohle openingu. Začátek docela v pohodě, ale usměvavá country hudba mě zkrátka moc neoslovila, stejně jako refrén a všechna omáčka kolem toho. Nechci se nějak moc navážet, ale mohlo to bejt víc rytmičtější... neříkám, ono se to snaží být docela pohodové a energické ale na mě to nějakým způsobem zkrátka nefunguje - New Song od Tacita se mi zkrátka po hudební stránce moc nelíbí...
4/10

Animace: Ublinknu si... a ještě jednou. Ach jo! Proč? proč to musejí dělat stejní animátoři, kteří odstřelili a zesměšnili jeden z nej arců v manze? Pein arc se v anime vůbec nepovedl... všichni to věděli a stejně nám nový opening naanimovali ti stejní lidi. Proboha... to je taková nouze? Animace by nebyla ani tak špatná, pokud se nedají věci do pohybu. Statické záběry, kde se nic neděje, něco se rozvíří nebo podobně sou v pohodě ale když se něco začně nějakým způsobem hýbat tak to vypadá jako nepovedená groteska - trhavé pohyby, nesmyslné lámání končetin aby vypadali postavičky co nejvíc vtipně či totálně projeté akční " nic nevidím - je to příliš rychlé" scénky, ze kterých máte pouhé šmouhy... prohra. Obrovské zklamání... a znovu si ublinknu.
2/10

Výběr scén: Upřímně, ještě než jsem opening viděl, doufal jsem, že ukážou scény, které pojedou podle mangy. Po shlédnutí jsem si zase říkal, že bych byl radši, kdyby to byl opening klidně pro celý fillerový arc. Znovu - Ach jo! Naruto běžící, Naruto křenící, pláže, slunce a nástup Akatsuki. Mrtvých, živých, trapných a smějících. Parodie? Zřejmě... Naruto tančící, zbytek vesnice tančící, všichni asi praštění na hlavu. Parodie? Zřejmě... Naruto vs. temný Naruto, oči červené, úsměv falešný, objetí ubohé. Parodie? Zřejmě... Nakonec hodí akčnější tempo, pár hozených shurikenů, výbušných lístků a všichni vesnice opět utíkají a vtipně skáčou...moment vtipně? Ne... tohle opravdu není vtipné! Je to blivajs... a obrovský výsměch...přesto, když budu opravdu hodný - něco tam je "normálního" ale asi tak na 5 vteřin. I to ale stačí na hodnocení, které dávám...
2/10

Celkový dojem: Nemám sílu a chuť to psát ale musím... je to 100% nejhorší opening Naruta Shippuden i původního Naruta a dost jistě to alespoň u mě apeluje na nejhorší opening vůbec. Opravdu sem se těšil... protože budoucí arcy by mohli v anime docela slušně vyznít, ovšem teď mám noční můry... už ať je tu nový rok a s ním nový opening! prosím!
2,5/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 John John | 6. října 2011 v 18:50 | Reagovat

Před chvílí jsem ho zkoukl a mám stejný názor jako ty, opravdu ten nejhorší opening. Doufám, že další opening bude co nejdříve, jinak se z toho zblázním.

2 Bor3CZEch Bor3CZEch | 6. října 2011 v 20:56 | Reagovat

A podle mě to tak hrozné nebylo. Je sice pravda, že to opravdu moc vtipné nebylo, ale nalijme si čistého vína... ten japonský rádoby humor není vtipný nikde, nejen tady. Málokdy se najde v japonských anime něco opravdu inteligentně vtipného. Vždy to bylo především o šílenostech a držko pádech. I když musím uznat, že když tam Naruto začal házet pečetě a vyplynul z toho taneček, upřímně jsem se zasmál :-D Co mě ale vyloženě zklamalo bylo to, jak je celý opening šílený a na konci se tam najednou mihne pár vážných akčních scén. Když už má být opening šílený, tak se toho držet a ne z toho udělat ještě větší guláš. Na druhou stranu ten nápad se skládáním pečetě ve třech lidech se mi zamlouvá, ale měli si to šetřit do jiného openingu. Ne, rozhodně to není opening co by se dal chválit, ale rozhodně lepší než ten poslední nemastný, neslaný, nijaký, bez nápadu, který byl jen sledem scén. Já se usmál (částečně vysmívavě), ale znovu si ho už nepustím a určitě mě nepřesvědčil o tom, že bych měl tuto sérii opět sledovat.

3 Iky Iky | 7. října 2011 v 22:50 | Reagovat

tři slova - what the fuck ? :D
nejhorší opening... :D  To už i pokémoní Diamant a Perla v češtině je lepší :D

4 LuffyCZ LuffyCZ | 12. října 2011 v 18:13 | Reagovat

Tak tohle bylo fakt hnus. U mě určitě nacelý čáře vede opening 1 ten má prostě grády. Jo a co se týče naruta takovýho kvalita klesá dost rapidně dolu. Stává se to pomalu ale jistě díky filerům ala další Bleach. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama